Holtak könyve I-II-III. – előadással egybekötött könyvbemutató

2022. március 26. szombat 19. óra

„Az igazán Nagy Út a földi életünk után kezdődik. Ez a menjek útja!”

Holtak könyve I-II-III. a hason néven közismert Papirusz Ani ősmagyar nyelven olvasott változatának első három kötete. Ozirisz/JeSzU és a Kilencek eredeti nevéről, a halottak megméretésének valós történetéről, a „menjek országába” irányító ítélet ősmagyar nyelvű hieroglifáiról, ill. a túlvilági út nehézségeiről, valamint a végítéletről nyújt megdöbbentő képet.
Újabb bizonyosságot nyert, hogy anyanyelvünk és az attól elválaszthatatlan magyar észjárásunk mellett ősi hitünk elemeit és szokásainkat is a Nílus-parti kultúrától örököltük.
A könyvek a tekercs lapjainak színes képekkel és illusztrációkban gazdag több száz oldalas ősmagyar nyelvű feldolgozásai.

dr. Borbola János – A Hollandiában élő kutató a moszkvai matematikai papirusz tízedik feladványának megfejtésével vált ismertté, amelynek megoldásával ő előtte a nemzetközi tudományosság adós maradt.
Később az Ő általa kidolgozott módszerrel számos egyiptomi hieroglif szöveget fejtett meg, amelyek közül kiemelkedik az óbirodalmi UNAS fáraó szakkarai piramisában található sírfelirat. Ez utóbbi Csillagszobacímmel könyvként is megjelent.

Helyszín: Altemplom (Pozsonyi úti Református templom Altemploma – 1133 Budapest, Pozsonyi út 58.  – BEJÁRAT a Gogol utca felőli oldalsó bejáraton!)

A rendezvényen a szájmaszk viselése az előadó kérésére kötelező!

Jegyárak:
Elővételben: 1.500,- Ft az előadás napjáig,
Aznap a Helyszínen: 2.500,- Ft

Regisztráció, jegyrendelés: rendezveny@magharakademia.hu e-mail címen vagy +36 20 312 5925 telefonszámon lehet.

“Oltári Múlt” – Erdélyi zarándoklat Böjte Csabánál

2022. május 27-29. péntek-vasárnap

Első napunkat Böjte Csaba testvér társaságában töltjük, aki Déván fogad bennünket, ott ebédelünk, Vele töltjük a délutánt, majd az általa celebrált szentmisén.

Guraszáda

1. nap: u r a sz á d a – D é v a – Cs e r n a k e r e sz t ú r faluturizmus / szállás

2. nap: Ő r a l j a b o l d o g f a l v a – Z e y k f a l v a – D e m s u s – Cs e r n a k e r e sz t úr

3. nap: L e s ny e k – M á r i a r a d n a – M a r o s i l ly e 

1.nap május 27. péntek

Őraljaboldogfalva

Gyülekező 06.30 óra – Indulás 07.00 óra

  1. helyszín: G u r a sz á d a Árpád-kori temploma
  2. helyszín: D é v a, Böjte Csaba kolostora
  • megérkezéskor ebéd (kb. 15.00-16.00 óra között) 
  • kolostor megtekintés
  • kötetlen beszélgetpés Böjte Csabával
  • szentmise Böjte Csaba tartja

3. helyszín: Cs e r n a k e r e sz t ú r, faluturizmus a szállás

  • szállás elfoglalás
  • vacsora (meleg vacsora)

2. nap – május 28. szombat – reggeli 07.30-08.30 óra (svédasztalos reggeli)

Zeykfalva
Zeykfalva
  1. helyszín: Z e y k f a l v a Árpád-kori temploma
  2. helyszín: Ő r a l j a b o l d o g f a l v a Árpád-kori temploma
  3. helyszín: D e m s u s Szent Miklós templom
  4. helyszín: Cs e r n a k e r e sz t ú r
  • vacsora a szálláson (meleg vacsora)

Amennyiben úgy érkezünk haza bemegyünk Dévára és szabad program, vásárlás, vármegtekintés stb. Ezt menet közben közösen megbeszéljük.

Demsus

3. nap – május 29. vasárnap – reggeli 07.30-08.30 óra (svédasztalos reggeli)

  1. helyszín: L e s ny e k Árpád-kori temploma
  2. helyszín: M a r o s i lly e vára
  3. helyszín: M á r i a r a d n a kegytemplom 
  4. helyszín: B u d a p e s t hazaérkezés

Vezetőnk: Gondos Béla              „könyves ember”, „dokumentáló”, civil kutató

Kísérőnk: Szick Gergely egyesületi titkár         +36 70 311 8536

Részvételi díj: 60.000,- Ft / fő

Jelentkezni, érdeklődni: palos@avekiallitohaz.hu email címen, vagy +36 20 312 5925 telefonszámon lehet.

“Oltári Múlt” – Árpád-kori templomlátogatások

2022. április 10. vasárnap 

B u d a j e n ő – B a j n a – M a j k – Bajnai templomban szentmisén veszünk részt!

(B – Szent Mihály öregtemplom, Árpád-házi Szent Erzsébet és apja II. András román stílusú  kőfaragvány  / B – Szent Adalbert gótikus középkori templom, gótikus faragott kapuzat – Sándor-Metternich vadászkastély, Ördöglovas gróf Sándor Móric / M – kamalduli remeteség, némasági fogadalmat tett remeték, kolostor, 17 remetelak, majki kút titka)

Budajenő

Első állomásunk Budajenő: 1198-ban Miksa bán megalapította a Telki Apátságot és az Árpád-korban Jenő ehhez a Telki központú bencés rendhez tartozott. Feltevések szerint az Öregtemplom, egy korábbi XII. századi félköríves templom romjaira épült, gótikus stílusban a XIV. században. Okiratokban először 1378-ban szerepel, Szent Mihály templomként. A kápolna puritán egyszerűségében is megkapó. 

Bajna

Második állomásunk Bajna: A falu története szorosan összefonódik a bajnai katolikus plébánia történetével. Az egyház és annak szolgája nemcsak a község lelki életére ügyelt a kezdetektől fogva, de irányította kulturális életét, ellátta szociális feladatait is. Az érseki székhelyhez, Esztergomhoz való közelség és kötődés mutatkozik meg a templom védőszentjének megválasztásában: a bajnai templomot, akárcsak az esztergomi főszékesegyházat, Szent Adalbert, első királyunk keresztelő (vagy bérmáló) papja tiszteletére szentelték fel.

A katolikus egyház erősödését és virágzását elősegítette a faluban a földbirtokos Sándor család támogatása is.

Sándor-Metternich kastély

A szentmise után megtekintjük a felújított Sándor-Metternich-kastélyt: A Hild József tervei alapján klasszicista stílusban átépített, mára kívül-belül megújult hófehér bajnai kastély egykor az Ördöglovas, vagyis gróf Sándor Móric és családja otthonául szolgált. A lélegzetelállító lovaskalandjairól híres gróf a legenda szerint egy alkalommal saját kastélya erkélyéről is leugratott, és az épületben is gyakran lovon járt. A megszépült főépület új, élményalapú, interaktív tárlata modern szimulációs eszközök segítségével vonja be a látogatót Sándor Móric hajmeresztő lovas ugratásaiba és kalandjaiba. A kastély későbbi örököse, Metternich-Sándor Paulina is apja nyomdokaiba lépett hírnévszerzés tekintetében: ő diktálta a divatot a 19. századi Párizsban, divatklubot alapított Bécsben, Richard Wagner neki ajánlotta egyik darabját, és Edgar Degas is megfestette őt. A dámák utánozták öltözködését, kifinomult stílusát. A bajnai kastély felújított termeiben beleshetünk Paulina elegáns ruhatárába is.

Majk kamalduli remeteség
Majk kamalduli remeteség

A nap utolsó állomásán Majkon, megtekintjük a kamalduli remeteséget és megtudhatjuk mit rejt a majki kút! A kútról maga Homola István meséli el a történetét, aki 30 évvel ezelőtt több társával először járhatot lent a kút mélyén a feltárás alkalmával.

Vezetőnk:  Gondos Béla              „könyves ember”, „dokumentáló”, civil kutató

Kísérőnk:     Szick Gergely egyesületi titkár         +36 70 311 8536

Részvételi díj: 11.000,- Ft / fő 

Jelentkezni, érdeklődni: palos@avekiallitohaz.hu email címen, vagy +36 20 312 5925 telefonszámon lehet.

“Oltári Múlt” – Árpád-kori templomlátogatások

2022. március 20. vasárnap 

Z u b o gy – T r i zs – Sz a l o n n a

(Z – zsindely tetős templom, festett fakazettás mennyezet, sokszögzáródású gótikus szentély / T – helyi önkormányzati lekvárfőző üzem megismerése, lekvár és szörp kóstolók / Sz – középkori verítőfal,szentélye körtemplom,fa harangláb a templom mellett, Antiochiai Szent Margit tiszteletére felszentelt, freskós templom)

Zubogy

Első állomásunkon Zubogy polgármestere fogad bennünket, aki bemutatja pár szóban a települést, majd Demeterné Soltész Gabriella mesél a templom történetéről.

Szalonna

Második állomásunkon a város álltal üzemeltetett lekvárfőző üzemről hallunk egy rövid bemutatót a település polgármester asszonya Mácsi Istvánné beszél az üzemről és vendégel meg bennünket egy kóstoló erejéig. A kóstoló után, aki szeretne lesz lehetősége lekvárt és szörpöket vásárolni. Utolsó állomásunkon egy gyönyörű szép freskós templomot tekinthetünk meg, melynek szentélye kerektemplom.

Vezetőnk:  Gondos Béla              „könyves ember”, „dokumentáló”, civil kutató

Kísérőnk:     Szick Gergely egyesületi titkár         +36 70 311 8536

Részvételi díj: 11.000,- Ft / fő 

Jelentkezni, érdeklődni: palos@avekiallitohaz.hu email címen, vagy +36 20 312 5925 telefonszámon lehet.