A Magyar küldetéstudat gyökerei – előadás

2023. május 17. szerda 19.00 óra

A bibliai Hongroe névalak vajon az Ábrahám korabeli Hágár név rontott, N betűvel betoldott formája-e, avagy hogy valóban a magyarokra vonatkozott volna? Magyarokról mint Agarénusokról. Héber kútforrások és adatok Magyarország történetéhez. Lehet-e kapcsolatunk a bibliával? A XVI. századi Debretzeni Magyar Legendáriumban Saul és Dávid is a jászok ellen harcolt, és Kánaán egyenesen a Jászok földjeként szerepelt. 

Előadónk a történelmileg homályos matriarchátusi korszak mentén jutott el Hungár nevünk bibliai előfordulásának jelentőségteljes kultúrtörténeti tényéhez. Az ókori Hungár Istenanya előkerülte és léte, e matriarchátusig visszanyúló hagyománygyökereinket igazolja. Viszont azzal a beazonosítást ellehetetlenítő körülménnyel, hogy Hungár (HnGR) nevünk több vonalon is az Ábrahám korabeli, arabnak elkönyvelt Hágár (HGR) személyével került átfedésbe, mindidáig nem boldogult. 

Csak 2021-ben jött rá, hogy a feledett, de szerencsére a vallástörténetben jegyzőkönyvezett szkíta-korszak, olyan egységes vallási alapállapotot kínál, amiből kiindulva feloldható az ellentmondásos helyzet. Az arabok Hungár Istenanya személyét, a közös ősi szkíta kultúrtérből emelték át saját hagyományaikba Hágár névvel, miként ez sok már kultúrős esetében is megtörtént. Szerencsére nyelvi adatokkal igazolható az eredeti Hungár névalak Hágárrá válásának oka, menete. 

(Ravenna) A három 
Magus = Magi = Magor = zoroasztriánus Pap

Kiderült, hogy a bibliai Hágár eredetileg egy nimródi hagyományvonalon álló királylány volt, holdistennői vonásokkal, így jegyeiben átfedést mutat Babba Máriánk alakjával. Szkíta előéletünk folytán lehetett hungár-águnk, a Szentirás eseményfolyamának aktív szereplője. A perzsa-kötődésű apokrif iratok MAGOR névalakjának (az ógörög MAGOI = latin MAGUS = óperzsa MAGOR) ,,pap, ill. tudós” jelentése pedig, a ,,Perzsiából” jött magor/ megyer-águnk vallástörténeti jelentőségéről kínál új értelmezési lehetőséget. Így jutunk el spirituális gyökereinkhez.    

Előadó: Bognár Ferenc – vállalkozó, amatőr őstörténet kutató

Helyszín: H13 – Integrált Közösségi és Szolgáltató Tér (1085 Budapest, Horánszky utca 13.)

Jegyek:elővételben   1.500,- Ft / fő az előadás napjáig      –           helyszínen      2.500,- Ft / fő aznap

Regisztráció, jegyrendelés:rendezveny@magharakademia.hu e-mail címen, Információ: +36 20 312 5925 telefonszámon lehet.

Salamon és Sába királynő története – A Frigyláda útja Etiópiában – előadással egybekötött könyvbemutató

2023. január 19. csütörtök 18.00 óra

A könyv Salamon és Sába királynő történetét mutatja be, valamint a Frigyláda útját Etiópiába. Ezt a művet Abesszíniában évszázadok óta különös hódolat övezi. A legendák és hagyományok nagyszerű tárháza. Legősibb történetei 2800 évvel nyúlnak vissza korunk elé, azaz lényegében Salamon és Sába királynője koráig. Legkorábbi formájának összeállítását azonban csupán a Kr. u. VI. századra tesszük. Összeállítója valószínűleg kopt pap volt, mivel az általa felhasznált könyvek a kopt egyház által elfogadott írások voltak.

A mű várhatóan komolyabb régészeti kutatásokat fog elindítani a Dél-Arábiában egykor létezett rendkívül fejlett, Egyiptommal és Mezopotámiával összemérhető civilizáció feltárása és megismerése kapcsán. Nem is beszélve olyan „apróságokról”, miszerint Salamon és Sába királynője tolmács nélkül beszélgetett egymással.

Ki volt valójában Salamon? Avagy I. Sisák Fáraó? Ki volt Sába királynője, Dél-Arábia rendkívül erős uralkodója? Miként jutott el pontosan a Frigyláda a Sába királynőjének fennhatósága alá tartozó Etiópiába, a királynő fővárosába, Axumba, azaz Égszínbe?

Előadó: Arany László – mű és szakfordító, kutató, számítógép programozó tanár

Jegyek elővételben: 1.500,- Ft / helyszínen 2.500,- Ft

Regisztráció, jegyrendelés:rendezveny@magharakademia.hu e-mail címen, Információ: +36 20 312 5925 telefonszámon lehet.

Helyszín: A l t e m p l o m (Pozsonyi úti Református templom Altemploma – 1133 Budapest, Pozsonyi út 58.  – BEJÁRAT a Gogol utca felőli oldalsó bejáraton!)