Az Aba nemzetség eredete a történeti forrásokban és az Abasári királyi központ feltárása

2023. június 29. csütörtök 19.00 óra

Fontos újraértékelnünk történelmünk elfeledett vagy sokszor szándékosan elhallgatott, illetve félremagyarázott eseményeit, szereplőit. A Magyarságkutató Intézet 2019-ben ezen feladatot tűzte zászlajára és ezen program keretében, a régészet terén elsősorban harmadik királyunk, Aba Sámuel nemzetségfői, majd királyi központjának feltárását kezdte meg 2021 őszén. A feltárás során nem csak szenzációs leletek kerültek elő a Gyöngyös melletti Abasár településen zajló ásatáson, hanem első választott királyunk történeti szerepe is teljesen átértékelődött, igazat adva azon történeti forrásoknak, melyeket a hiteltelennek tartott magyar krónikáinkban olvashatunk.
Az előadás ezen témát dolgozza fel, az Aba nemzetség eredetét, Aba Sámuel jelentőségét és az 1042-ben általa alapított abasári bencés monostor feltárását bemutatva.

Előadó: Makoldi Miklós Zsombor, régész Magyarságkutató Intézet Régészeti Kutatóközpontja, az Abasári feltárás vezető régésze.

Jegyek elővételben: 1.500,- Ft / helyszínen 2.500,- Ft

R
egisztráció, jegyrendelés: rendezveny@magharakademia.hu
Információ: +36 20 312 5925

H
elyszín: A L T E M P L O M (Pozsonyi úti Református templom Altemploma – 1133 Budapest, Pozsonyi út 58.  – BEJÁRAT a Gogol utca felőli oldalsó bejárati ajtón!)

Ősi Magyarország: A magyar őstörténelem és őstudás 11 tudományág összegzése és egybevetése alapján.

2023. június 08. csütörtök 19.00 óra

Hogyan oszlathatjuk el az őstörténetünket elfedő homályt? Az ősi krónikákat hiteltelenné tették, felszámolták történelemképünk eddigi alapját. A történelem elfogulatlanul megmaradt társtudományaihoz fordultunk: ezek a természetföldrajz, az antropológia, a genetika, a régészet, a genetika, a fémművesség története, a nyelvtörténet, a népzenetörténet, a népmesetörténet. A témák elismert szakértőivel együttműködve összevetettük az ezen tudományágak főbb eredményeit szakértők által jóváhagyott módon összefoglaló térképeket. Megdöbbentő módon ezek a térképek egybeestek, feltárták a 40 000 éves élet-, közösség- és természetközpontú eurázsiai őstörténelmet, a 7700 éves Ősi Európa civilizációt, a szkíta-hun-magyar, a mezopotámiai és a kínai civilizáció szerves rokonságát. Az ősi civilizáció világnézetének értelmezésében arra az átfogó természettudományra támaszkodtunk, amely egyesítette az anyag, az élet és az értelem tudományát, és világos képet adott a Világegyetem lényegéről. A Világegyetem lényegének ismerete lehetővé tette az őstörténelem jelképrendszerének felfedezését, és kulcsot adott az őskori tudásrendszer megértéséhez. A témában született két könyv, az Ősi Magyarország és A Selyemút őstörténete című könyvek 72 színes térképet és 63 színes fényképet tartalmaznak.

Előadó: Grandpierre Attila magyar fizikus, csillagász. Korábban a Magyar Tudományos Akadémia Konkoly Thege Csillagászati Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa. Egyetemi doktor (1977, Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar), a fizikai tudományok (csillagászat) kandidátusa (1984, Magyar Tudományos Akadémia), az MTA köztestületének tagja.

Jegyek elővételben: 1.500,- Ft / helyszínen 2.500,- Ft

R
egisztráció, jegyrendelés: rendezveny@magharakademia.hu
Információ: +36 20 312 5925

H
elyszín: A L T E M P L O M (Pozsonyi úti Református templom Altemploma – 1133 Budapest, Pozsonyi út 58.  – BEJÁRAT a Gogol utca felőli oldalsó bejárati ajtón!)